بک لینک Backlinks چیست و چه تأثیری در رتبه بندی سایت دارد؟ نبض بلاگ

فهرست

Read more about the here.

من امروز به شما ایمیل زدم تا درخواست کنم، اگر برایتان مقدور هست لینک سایتمان را هم در پستتان قرار بدید. در این صورت، وقتی مردم دارند مقاله را می خوانند، راحت تر می توانند ما را پیدا کنند. اشتباه نکنید، شما می تونین بک لینک های خوبی از صفحه سفارشات مشتریان بگیرین.

از آنجایی که ساخت لینک غیرطبیعی از این نوع، نوعی دستکاری در رتبه‌بندی موتورهای جستجو است، توصیه می‌شود شبکه وبلاگ را برای جلوگیری از شناسایی، به عموم کاربران نشان ندهید (Private). همچنین باید از ارائه‌دهندگان هاست مختلف برای هر سایت استفاده کنید تا ردپای دیجیتالی خود را از بین ببرید. گفتم که بک لینک های نوفالو اعتباری را به وب سایت شما منتقل نمیکنند. اما باز هم اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم، آیا همه سایت های سطح وب با همدیگر دست به یکی کرده و همه شان بک لینک فالو به ما میدهند؟ قطعا نه!

صرفا جهت یادآوری، انکرتکست، لینکی است که اونو در قالب متن می بینید. در حقیقت، یک همبستگی بین انکرتکست و گرفتن رنک بیشتر برای همان کلمه کلیدی در گوگل وجود داره. به طور کلی، شما لینک هایی در قالب انکرتکست (anchor text) می خواهید که کلمات کلیدی شما را در بر بگیره.

اگر آنها در حال گرفتن لینک از طریق  پست مهمان هستند، سعی کنید یک نویسنده مهمان در وب سایت های مشابه تبدیل شوید. اگر بسیاری از لینک هایشان از بررسی وبلاگ نوسیان می باشد، با آن وبلاگ نویسان تماس بگیرید و کارهای خود را به آن ها ارائه دهید. به همین منظور باید سایت رقیب را بررسی کرده و ببینید نقاط قوت و ضعف آن در چیست. گوگل برای اینکه سایت شما را بهتر از سایتی که در صدر قرار دارد تشخیص دهید، نیاز به دلایلی دارد. شما باید پس از بررسی سایت رقیب، محتوایی بسازید که از آن سایت مورد قبول، بهتر باشد. این موضوعی است که بسیاری از افراد نمی‌دانند و هر نوع بک لینکی را برای وب سایتشان تهیه می‌کنند.

Backlinks

اگر یک نرم افزار، محصول فیزیکی، خدمات مشاوره یا هر چیزی با ارزش دارید که می فروشید، می تونید اون رو به راحتی به ده ها بک لینک با کیفیت بالا تبدیل کنید. بنابراین اگر سایتی رو در مورد رژیم غذایی اداره کنید و یک پست مهمان تو سایتی درباره گوشی های آیفون بنویسید، از نظر گوگل شما یک سایت اسپمی به نظر میاید. فرض کنید اگه افراد پست های وبلاگ رو فقط با هدف لینک دادن به محتوای با کیفیت منتشر می کردند. تو بیشتر موارد، دارایی قابل لینک شما یک محتوا شگفت انگیز هست. به همین دلیله که بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی محتوا بسیار به هم گره خورده اند. به طور کلی، شما می خواید لینک های شما انکر تکستی داشته باشه که شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشه.

اگر محتوای شما جالب و کاربردی باشد, کاربران لینک سایت شما را در وبسایت خود خواهند گذاشت. نظر دادن به شما کمک می کند تا بک لینک های معتبر و یک طرفه، ترافیک بیشتر و دید بهتری در موتور های جست و جو کسب کنید اما اسپمر نباشید! بک لینک ها به ربات های موتور های جست و جو کمک می کنند تا لینک هایی که به وبسایت شما داده شده است را پیدا کرده و سایت شما را بهینه تر crawl کنند(بخزند). اگر محتوای شما لینک های ارگانیک از وبسایت های دیگر دریافت کند، آن محتوا به طور طبیعی در موتور های جست و جو رتبه ی بالاتری خواهد داشت.

Backlinks

اما PBN چیست؟ در PBN شما تعداد زیادی سایت، وبلاگ و صفحه وب ساخته و روی آنها محتوا منتشر میکنید. مهم است که بک لینک ها از سایت های معتبر دریافت شوند و همچنین داخل متن باشند که به آن contextual گویند. اگر به طور مثال وبسایتی درباره ماهی ها دارید و در وبسایت های دیگری که درباره میمون ها هستند لینک سازی می کنید، این لینک ها تاثیرگذار هستند اما نه به اندازه بک لینک های مرتبط. این کمک خواهد کرد که شما بهترین backlinks آن ها را تکرار و بهتر درک کنید آنها با استفاده از چه روشی وب سایت خود را توسعه میدهند.

Backlinks

افراد دارنده سایت همواره باید این موضوع را در نظر بگیرند که با انجام چه کارهایی می‌توانند سایت خود را بهبود ببخشند و آن را در جایگاه بهتری در رتبه بندی گوگل قرار دهند. زمانی که سایت شما از نظر گوگل سایتی معتبر شمرده شود، گوگل آن را ایندکس کرده و در فهرست نتایج خود قرار می‌دهد. به همین منظور می‌توانید از بک لینک ‌ها کمک گرفته و در مسیر رشد سئو سایت قدم بگذارید. یکی از روش‌ های معتبر افزایش رتبه بندی سئو سایت، استفاده از بک لینک است که البته باید به صورت قانونی انجام شود.

Backlinks

اعتبار بک‌لینکی که از صفحه‌ای با لینک کمتر (در اینجا ۵ لینک) دریافت می‌کنید، بیشتر است. در این قسمت از پرسش «بک لینک چیست» عبور می‌کنیم و بر چگونگی ایجاد بک لینک با کیفیت متمرکز می‌شویم. زمانی که یک صفحه ی اینترنتی به صفحه ی دیگری لینک می دهد، آن را «بک لینک» می نامند. در گذشته بک لینک ها معیار اصلی رتبه بندی صفحات اینترنتی در موتور های جست و جو بودند. یک صفحه با بک لینک های بسیار، رتبه بهتری در موتورهای جست و جو نظیر گوگل کسب می کرد.

به ‌طور کلی به تمامی این فعالیت ‌ها لینک بیلدینگ گفته می ‌شود. از آنجایی که محتواها بهم مربوط هستند، این لینک سازی کاملا طبیعی جلوه میکند. بنابراین کمی به نیاز مخاطبان خودتان فکر کنید و اگر متوجه شدید میتوانید با ساخت یک ابزار آنلاین نیاز آنها را جواب بدهید، حتما این ابزار را ساخته و در بخشی از سایت تان آن را بارگذاری کنید. خب، اجازه بدهید قبل از اینکه مقاله به اتمام برسد، به پاس قدردانی از شما عزیزانی که تا اینجا همراه من بودید، چند نکته بسیار مهم در مورد بک لینک ها را توضیح بدهم. پیشنهاد میکنم ویدئو زیر را در رابطه با سوال برخی از دانشجویان که میپرسند بک لینک بگیریم یا سئو کنیم تماشا کنید.

خوشبختانه ، اکثریت لینک های موجود توی وب ، لینک های “dofollow” هستند. در اصل، هرچی سایت اعتبار بیشتری داشته باشه، می تونه قدرت بیشتری رو به سایت شما (از طریق لینک) منتقل کنه. بعد از یافتن صفحات این چنینی می توانید به صاحب آنها ایمیل زده و درخواست پیوند کنید.

در گذشته حتی لینک های کم کیفیت در رتبه بندی وب سایت ها تاثیر مثبت می گذاشت. از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن (Penguin algorithm) را توسعه داد، چشم انداز بک لینک به طور کلی تغییر یافت. بک لینک در بهینه سازی موتور جستجو یک پیوند یا لینکی است که یک صفحه وب را به یک صفحه وب دیگر یا یک وب سایت دیگر مرتبط می سازد. بله، اهدا کردن می تواند یک روش گرفتن Backlinks باش می توانید با اهدا و کمک مالی به سازمان های غیر انتفاعی بک لینک دریافت کنید.

فیلیمو دارای بیش از ۴۰۰ هزار مشترک ماهانه با سهم بازار بیش از ۵۰ درصدی در میان رقبا است. در ماه ۴۵۰ میلیون دقیقه محتوای ویدیویی توسط کاربران فیلیمو مشاهده می‌گردد. نهنگ آبی اولین سریالی است که با سرمایه‌گذاری فیلیمو ساخته شده‌است و در ۹ بهمن ۱۳۹۷ منتشر شد. یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین ابزار های بررسی Backlink ها, MOZ است. اگر بخواهید بک لینک های خود را با یک یا چند دامنه دیگر مقایسه کنید, این ابزار به کمک شما خواهد آمد.

این کلمات اغلب با هم فرق دارند و هر کدام نقش خاص خودشان را در جمله دارند. از مهمترین اجزاء هر جمله می توان به فعل Verb، اسم Noun، صفت Adjective، قید Adverb، حرف ربطی conjunctions، حرف اضافه preposition، حرف تعریف و … یادگیری ساختار جمله (sentence structure) در انگلیسی و هر زبان دیگری امری بسیار ضروری است. هر زبانی گرامر خاص خودش دارد و بر اساس آن ساختار جمله مشخص می شود.

زمانی که یک موتور جستجو بک لینک سایت شما را در سایت دیگر میبیند، انکر تکست ارزش زیادی برایش دارد. زیرا انکر تکست مشخص میکند جایگاه شما در نتایج جستجوی کدام کلمه باید بالا بیاید. هرچقدر اعتبار وب‌سایتی که به شما لینک می‌دهد، بیشتر باشد، کیفیت بک لینک بالاتر خواهد بود.

در این مرحله شما باید محتوایی از سایت خودتان را که فکر می کنید، تکمیل کننده ی محتوای سایت نفر مقابل است را پیدا کرده و به او معرفی کنید. 1)در حوزه کاری خودتون، سایت هایی را پیدا کنید که بتونید ازشون لینک بازگشتی بگیرین. لینک های بازگشتی، پست های بلاگ روزانه، هفتگی و یا ماهیانه هستند که به یک محتوای برجسته لینک می دن. در واقع، مردم فقط بهش لینک ندادن، صدها پست راجع به این تکنیک نوشته شده.

Backlinks

این مقاله تمرکز اصلی خود را روی آموزش ساخت بک لینک طبیعی قرار داده است. در ادامه 8 راه ساده برای شروع ایجاد بک لینک‌های باکیفیت برای وب‌سایت شما آورده شده است. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید استراتژی لینک سازی خارجی (لینک بیلدینگ) سایت خود را طراحی کنید. نتایج جستجوی ارگانیک نتایجی هستند که کلمات کلیدی مرتبط با عبارت جستجوی اصلی را در خود جای داده‌اند. در مقابل نتایج جستجوی ارگانیک، نتایج غیر ارگانیک قرار دارد که تبلیغات از نوع پرداخت به ازای کلیک هستند.

شخصی که یک صفحه وب را می‌خواند هرگز تفاوت بین بک لینک follow و nofollow را نخواهد دید. یک‌ تگ خاص در کد منبع وجود دارد که تعیین می‌کند گوگل و سایر موتورهای جستجو چگونه بک لینک را مشاهده کنند. این موضوع همچنین تاثیر آن بک لینک را بر سئوی سایت شما را تعیین می‌کند. البته باید دقت کنید که در ساخت بک لینک افراط نکنید زیرا وجود بک لینک بیش از حد و بک لینک های نامرتبط میتواند در نهایت موجب جریمه سایت شما شود.

و لینک هایی که توسط این راه گرفتم، ترافیک ارگانیک من را تا حد زیادی بالا برد. 2) سپس، سایت هایی را پیدا کنید که هم چنان دارن به این منابع از رده خارج و قدیمی لینک می دن. خوشبختانه، این کار امکان پذیره و ما بهش لینک بازگشتی (link roundups) می گیم. در واقع، دلیل اینکه فصل سوم را اختصاص دادم به “آهن ربای لینک” همین بود.

Backlinks

همان طور که می بینید، افراد برای اینکه به سایت من لینک بدن خیلی خوشحال اند. و در این بخش به شما نشان می دهم که چگونه یک آهن ربای لینک درست کنید. این آهن ربای لینک می تونه یک پست بلاگ باشه، یک ویدئو، یک قطعه نرم افزار، یک تست و … به طور کلی هر چیزی که مردم را ترغیب کنه که به آن لینک بدن. اگر شما دوست دارین که بقیه به سایتتون لینک بدن، باید چیزی در سایتتون داشته باشین که ارزش لینک دادن بهش را داشته باشه. در بخش بعدی به شما نشان می دهیم که چطور با استفاده از “آهن ربای لینک” برای سایت خود لینک بگیرید.

Backlinks

در این حالت، گوگل به لینک هایی که شما از سایت های مرتبط با ماراتون، سایت های ورزشی و یا سایت هایی راجع به ماهیگیری، دوچرخه سواری و … می گیرید ارزش بیشتری می دهد. این طور که معلومه، بک لینک های با کیفیت، همگی از 5 ویژگی برخوردار هستند. این مقاله از زبان نویسنده بک لینکو یعنی Brian Dean نوشته شده و برای درک بهتر، به زبان آمیانه ترجمه شده است. – همواره سعی کنید در مکالمه و یا ترجمه فارسی به انگلیسی، از ساختار و کلماتی استفاده نمائید که خود افراد انگلیسی زبان (نیتیو) آن ساختار و کلمات را بکار می برند. یک جمله گروهی از کلمات می باشد که در کنار یکدیگر قرار میگیرند و هر کدام از این کلمات اطلاعات خاصی را به ما می دهند.

اما زمانی که نمی‌خواهید ارزش و اعتبار کم یا زیاد سایتی که از آن بک لینک خریداری کرده ‌اید، به سایت شما انتقال یابد، می‌توانید بک لینک را از حالت فالو به نوفالو تغییر دهید. زمانی که این اتفاق رخ دهد و بک لینک خریداری شده شما پیوندی نوفالو داشته باشد، در واقع با این کار به موتورهای جست‌ و جو اعلام می‌کنید که به این پیوند دقت نکنند. وجود بک لینک نوفالو در هر سایتی لازم است؛ زیرا هم مسیر لینک سازی شما طبیعی جلوه می کند و گوگل به آن شک نمی کند و هم اینکه باید ارزش سایت خود را با کارهای دیگر هم بالا ببرید. آنچه که یک بک لینک با کیفیت بالا را ایجاد می‌کند کمی مبهم است. هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که موتورهای جستجو چگونه کیفیت بک لینک‌ها را اندازه گیری می‌کنند، اما اکثر متخصصین سئو بر روی چهار عنصر اصلی زیر توافق دارند. در اصل شما باید این فاکتورها را هنگام خرید بک لینک قوی مد نظر قرار دهید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

استقبال از جذابیت انفجار بازی در دنیای بازی آنلاین
کتاب کار دبستان: راهنمایی برای تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان
Welcome to Realtor Canada Langley: Your Trusted Real Estate Expert in British Columbia
Discover Your Dream Home with Acreage for Sale
Welcome to Real Estate Canada: Exploring Opportunities in the Great White North
شرط بندی بازی انفجار: تحلیل و راهنمایی
تماس با ما